Wkładka do zamka - jak wybrać odpowiednią?
Zamek to bez wątpienia jeden z najważniejszych elementów drzwi wejściowych, który bezpośrednio wpływa na stopień zabezpieczenia naszego domu, czy też innego budynku. Na nic się jednak nie przyda, jeśli nie będzie uzupełniać go odpowiednia wkładka do zamka. Czym kierować się wyborze odpowiedniej? Podpowiadamy!
2021-05-14, 11:05

Rodzaje wkładek do zamków

Praktycznie każda wkładka oparta jest na tym samym mechanizmie działania, jednak wybór konkretnego modelu powinien być podyktowany kilkoma wyznacznikami. Najważniejszym z nich jest określenie potrzeb i specyfiki danego miejsca, które zamierzamy zabezpieczyć w ten sposób. W sprzedaży dostępnych jest wiele wariantów. Najczęściej montowana jest wkładka do zamka:

  • jednostronna - najbardziej uniwersalna
  • dwustronna - otwierana z wewnątrz i zewnątrz
  • z pokrętłem - jak dwustronna, lecz o innym kształcie
  • antywłamaniowa - dla większego zabezpieczenia

Nowoczesna wkładka do zamka

Antywłamaniowa wkładka do zamka

Szczególną formą omawianego produktu jest wkładka do drzwi o funkcji antywłamaniowej. Wykorzystywana jest zazwyczaj jako element drzwi wejściowych i ze względu na swoją budowę skutecznie uniemożliwia ona wtargniecie do budynku osobom do tego niepowołanym. Instalowane są one często w centrach handlowych, urzędach, instytucjach, biurach i innych miejscach użyteczności publicznej. Decydując się na taki model warto dopilnować, aby był to sprzęt najlepszej jakości, od renomowanego producenta i posiadający certyfikaty jakości.

KONTAKT / AUTOR
Anna Wilk
POBIERZ JAKO WORD
Pobierz .docx
Biuro prasowe dostarcza WhitePress
Copyright © 2015-2024.  Dla dziennikarzy
Strona, którą przeglądasz jest dedykowaną podstroną serwisu biuroprasowe.pl, administrowaną w zakresie umieszczanych na niej treści przez danego użytkownika usługi Wirtualnego biura prasowego, oferowanej przez WhitePress sp. z o.o. z siedzibą w Bielsku–Białej.

WhitePress sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz odesłania do innych stron internetowych zamieszczone na podstronach serwisu przez użytkowników Wirtualnego biura prasowego lub zaciągane bezpośrednio z innych serwisów, zgodnie z wybranymi przez tych użytkowników ustawieniami.

W przypadku naruszenia przez takie treści przepisów prawa, dóbr osobistych osób trzecich lub innych powszechnie uznanych norm, podmiotem wyłącznie odpowiedzialnym za naruszenie jest dany użytkownik usługi, który zamieścił przedmiotową treść na dedykowanej podstronie serwisu.